[ MENU DODATKOWE ]


Aktualności dla studentów

10.10.2013

Duszpasterstwo Akademickie KUL,
Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”
oraz Urząd Miasta Lublin
zapraszają studentów I roku wszystkich uczelni na nietypowy spacer po Lublinie

"Lublin z Duszą"


Spacery odbywać się będą od poniedziałku do piątku, w terminie 14-25 października 2013 roku w godzinach 9-13 (poniedziałek-środa) i 14-18 (czwartek-piątek).  W pierwszym tygodniu zwiedzanie ma charakter historyczno-kulturalny. Uczestnicy odwiedzą m.in. w Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”, Warsztaty Kultury, Bazylikę oo. Dominikanów, Teatr Stary i Izbę Drukarstwa.

Kolejny tydzień będzie okazję do zapoznania się studentów z działalnością miejsc takich jak ACK Chatka Żaka, Autonomiczne Centrum Społeczne Cicha 4, Fundacja Sztukmistrze, pracownia architekta Bolesława Stelmacha, Kościół Akademicki KUL oraz wiele innych … Wśród uczestników, którzy zdobędą pieczątki ze wszystkich punktów trasy, rozlosujemy nagrody – książki i bilety na wydarzenia kulturalne.

 

Projekt „Lublin z Duszą” ma umożliwić studentom poznanie miasta, zarówno przestrzeni o bogatej, wielowiekowej historii, jak również miejsc dopiero kształtujących się i inicjatyw podejmowanych całkowicie oddolnie przez różne społeczności. 
 
Zapisy na udział w spacerach odbywają się codziennie, między 14 a 18, w Herbaciarni (wejście przy Kościele Akademickim) lub przez kontakt z:


Anną Strzelczyk tel. 796 653 237
Magdaleną Kowalską m.lena.kowalska@gmail.com
 
Więcej informacji:
https://www.facebook.com/events/1446191002273418/?fref=ts

 


« wstecz