Ogrodniczy   Witamy na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Menu

20-950 LUBLIN, ul. Akademicka 13
tel. (+ 81) 445-65-05, 445-68-67
Aktualności

 

 

 

[ Piszą o nas ...  ]

 

18.09.2019

 

Otwarte warsztaty „Łapacz snów – do it yourself”

 

Już kolejny raz Katedra Architektury Krajobrazu

miała przyjemność zaprezentować interaktywne warsztaty dla osób,

które przybyły na tegoroczny Piknik Naukowy.

 

Czy Was zaskoczyliśmy? Jesteśmy pewni, że tak!

Było niebanalnie, rustykalnie, eko!

Poniżej krótka relacja z Pikniku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17.09.2019

 

Podczas tegorocznego XVI Lubelskiego Pikniku Naukowego, Studenckie Koło Naukowe Sztuki, pod kierunkiem dr sztuki Pauliny Hortyńskiej zorganizowało malarski happening. Z zaciekawieniem i ochotą wiele osób zaangażowało się w nowatorski projekt artystyczny „Action painting – śladami Pollocka”. Swoje umiejętności plastyczne można było sprawdzić malując obraz w technice tzw. drippingu, czyli wylewania farby prosto z puszki na płótno. Nietypowy sposób komponowania obrazu wywołał w uczestnikach entuzjazm, dużo zabawy i śmiechu. Dzieci i dorośli wspólnie tworzyli abstrakcyjne, kolorowe kompozycje, zainspirowane malarstwem Jacksona Pollocka – artysty, przedstawiciela ekspresjonizmu abstrakcyjnego, tworzącego w latach 50’tych XX wieku, w Stanach Zjednoczonych. Ekspresja i spontanicznie wyrażony gest malarski charakteryzuje te barwne i energetyzujące prace.

 

 

 

 

 

 

 

13.09.2019

 

Trwają przygotowania do XVI Lubelskiego Pikniku Naukowego,

który odbędzie się w nadchodzącą niedzielę 15 września 2019 r w godz. 10-16

przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Zapraszamy szczególnie artystyczne dusze :)

Czym Was zaskoczymy w tym roku?
Będzie niebanalnie, rustykalnie, eko!

Przyjdźcie, spróbujcie swoich sił, podziwiajcie :)

Katedra Architektury Krajobrazu

na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu zaprasza!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.06.2019

 

Radosne i ciekawe, bezpośrednie przeżycia dzieci przynoszą o wiele lepsze rezultaty przy kształtowaniu postaw i stosunku do otoczenia, niż oddziaływanie oparte tylko na słowie, więc już po raz siódmy odbyły się wiosenne warsztaty przyrodniczo-edukacyjne.

 Tym razem, 18 czerwca 2019 r. gościliśmy w Publicznym Przedszkolu nr 74 przy
ul. Snopkowskiej w Lublinie. Dzieci ochoczo wyruszyły do ogrodu przedszkolnego na wielką ekspedycję – planowały, sadziły, pielęgnowały, podziwiały.

Tegoroczni uczestnicy warsztatów to dzieci, które miały niespełna 3 latka. Najmłodsi, z którymi współpracowaliśmy podczas warsztatów. Trzeba przyznać, że pomimo tego iż jest to już VII edycja to w dalszym ciągu jesteśmy zaskakiwani pomysłowością dzieci, ich kreatywnością i niezwykłą dziecięcą pogodą ducha. Nasze przedszkolaki doskonale wcieliły się w rolę małych architektów krajobrazu i z zaciekawieniem słuchały wszystkich rad związanych z warsztatowym zadaniem. Przekonujemy się kolejny raz, że od najmłodszych lat należy pielęgnować w dzieciach szacunek do otaczającego je świata.

Było wesoło i  kolorowo! Zapraszamy do obejrzenia tych niezwykłych ujęć radosnych odkrywców natury!

Warsztaty jak co roku traktujemy jako misję, którą chcemy szerzyć wśród przedszkolaków, a ma ona na celu zwrócenie uwagi na piękno przyrody. Za rok widzimy się w kolejnym lubelskim przedszkolu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.06.2019

JEDYNY TAKI KIERUNEK STUDIÓW W LUBLINIE!

Celem kierunku studiów zielona urbanistyka jest zintegrowanie dziedzin wiedzy dotąd traktowanych odrębnie – tj.: architektury krajobrazu, ogrodnictwa, planowania przestrzennego, architektury, urbanistyki oraz ochrony środowiska.

Ukończenie studiów umożliwi absolwentom podjęcie pracy na rynkach polskich i światowych w takich obszarach jak: administracja miejska, biura architektury krajobrazu, biura urbanistyczne, wielkie firmy developerskie zarządzające nieruchomościami, samodzielne pracownie projektowe, ale również innowacyjne przedsiębiorstwa i popularne w ostatnim czasie przedsięwzięcia typu start-up.

W programie kształcenia istotną rolę zwraca się na kształtowaniu środowiska i krajobrazu ukierunkowanym na zintegrowane rozwiązania architektoniczno-urbanistyczne, proekologiczne, o wysokich walorach krajobrazowych i technicznych.

 

https://www.up.lublin.pl/zielona-urbanistyka 

 

Prezentacja:

PREZENTACJA KIERUNKU ZIELONA URBANISTYKA

06.06.2019

 

Dnia 5 czerwca 2019 odbył się wyjazd studentów III roku 1 stopnia oraz II roku 2 stopnia

na zajęcia terenowe do Sandomierza  w ramach przedmiotów:

projektowanie obiektów architektury krajobrazu i Sztuka ogrodów XX i XIX.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

05.06.2019

 

 

31.05.2019

 

Dnia 30 maja 2019 odbył się wyjazd studentów I roku 1 stopnia na zajęcia terenowe do Kozłówki i Lubartowa w ramach przedmiotu Projektowanie obiektów architektury krajobrazu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31.05.2019

 

Dnia 29 maja 2019 roku odbył się wyjazd terenowy studentów.

Do Kazimierza Dolnego oraz Nałęczowa pojechali studenci I roku 2 stopnia kierunków: Architektura krajobrazu (w ramach przedmiotu Planowanie przestrzenne) oraz Zielona urbanistyka. Studenci (w ramach przedmiotu Projektowanie architektoniczno-urbanistyczne). 

 

Klikając w poniższy napis można obejrzeć relację:

 

kliknij ------> WIDEO <--------kilknij

 

 

 

 

 

 

Do Puław pojechali studenci II roku 1 stopnia w ramach zajęć terenowych z przedmiotu Projektowanie obiektów architektury krajobrazu.