Ogrodniczy   Witamy na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Menu

20-950 LUBLIN, ul. Akademicka 13
tel. (+ 81) 445-65-05, 445-68-67
Aktualności

 

 

 

[ Piszą o nas ...  ]

 

11.03.2019

 

 

08.03.2019

 

           W dniu 7 marca 2019 odbył się Dzień Otwarty Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Katedra Architektury Krajobrazu przygotowała stoisko na którym prezentowano projekty, rzeźby i obrazy autorstwa naszych studentów. Licznie odwiedzający tego dnia Centrum Kongresowe - kandydaci na studia, nauczyciele i wszyscy zainteresowani - mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną Katedry oraz działalnością kół naukowych – Sztuki oraz Architektury Krajobrazu.

          W organizacji i promocji uczestniczyli – dr Margot Dudkiewicz, dr Marcin Iwanek, dr Paulina Hortyńska, dr inż. arch. kraj. Natalia Kot, mgr inż. arch. kraj. Magdalena Błaziak, mgr inż. Katarzyna Deneka, Katarzyna Wrona, Vitaliy Kucherevych, Uliana Havryliv i Paweł Więcław. Dzień był dla nas okazją do owocnych spotkań z uczniami liceów i techników oraz rozmów o programach kształcenia, treściach realizowanych w ramach zajęć oraz perspektywach zawodowych po ukończeniu studiów na kierunku Architektura krajobrazu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08.03.2019

  

Dnia 7 marca 2019 roku miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac inżynierskich wykonanych

i obronionych na kierunku Architektura krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. To już druga wysawa prac wieńczących studia inżynierskie, z którą gościliśmy w Bibliotece Multimedialnej Biblio. Dziękujemy za ponowne przyjęcie w "progach" Pani Joannie Słupskiej-Moron oraz Panu Grzegorzowi Woźniakowi. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wydarzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27.02.2019

 

 

26.02.2019

   
Absolwenci studiów I stopnia kierunku Architektury Krajobrazu

Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

serdecznie zapraszają na wystawę dyplomów inżynierskich,

której uroczyste otwarcie odbędzie się 7 marca 2019 r. o godz. 12:00

w Bibliotece Multimedialnej przy ul. Szaserów 13-15 w Lublinie.

 

 

25.02.2019

 
W dn. 20 lutego 2019 r. w Katedrze Projektowania i Konserwacji Krajobrazu odbyło się otwarte seminarium naukowe poświęcone zagadnieniu kompozycji ogrodu. Pracownicy, doktoranci oraz przybyli goście omawiali kompozycje, ewolucje przestrzenne i historie wybranych założeń ogrodowych. Spotkanie było okazją do wymiany spostrzeżeń i wiedzy o ogrodzie rezydencjonalnym w Alfabii (Majorka), obszarze Les Halles (Paryż), rezydencji rumuńskiej królowej Marii Koburg w Balchiku (Bułgaria),twórczości Jana Krzysztofa Kluka, Zespole pałacowo-parkowym w Zarzeczu, Rozarium Val-de Marne i Ogrodzie Moneta w Giverny (Francja) oraz Sanktuarium Maryjnego w Talpa de Allende (Meksyk). Prowadzący spotkanie Pan Profesor Jan Rylke - przedstawił studia dwóch współczesnych przypadków, które umieścił w ramach koncepcji teoretycznych dotyczących kompozycji ogrodu przydomowego, ich realizacji, oraz autorskich komentarzy twórczyń tych kompozycji. Katedra zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejne otwarte seminarium naukowe, które odbędzie się 6. marca o godz. 19:00 w CIW s. 382 przy ul. Głębokiej 58.
 

18.02.2019

 

30.01.2019

JEDYNY TAKI KIERUNEK STUDIÓW W LUBLINIE!

Celem kierunku studiów zielona urbanistyka jest zintegrowanie dziedzin wiedzy dotąd traktowanych odrębnie – tj.: architektury krajobrazu, ogrodnictwa, planowania przestrzennego, architektury, urbanistyki oraz ochrony środowiska.

Ukończenie studiów umożliwi absolwentom podjęcie pracy na rynkach polskich i światowych w takich obszarach jak: administracja miejska, biura architektury krajobrazu, biura urbanistyczne, wielkie firmy developerskie zarządzające nieruchomościami, samodzielne pracownie projektowe, ale również innowacyjne przedsiębiorstwa i popularne w ostatnim czasie przedsięwzięcia typu start-up.

W programie kształcenia istotną rolę zwraca się na kształtowaniu środowiska i krajobrazu ukierunkowanym na zintegrowane rozwiązania architektoniczno-urbanistyczne, proekologiczne, o wysokich walorach krajobrazowych i technicznych.

 

https://www.up.lublin.pl/zielona-urbanistyka 

 

Prezentacja:

PREZENTACJA KIERUNKU ZIELONA URBANISTYKA

25.01.2019

 

Dnia 23 stycznia 2019 roku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac semestralnych

studentów II roku II stopnia architektury krajobrazu

Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Wystawę otworzyła Pani prof. dr hab. Zenia Michałojć, Dziekan Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu.

Następnie głos zabrali pracownicy Katedry Projektowania i Konserwacji Krajobrazu:

Pani dr hab. Małgorzata Milecka, prof. UP, Pan prof. dr hab. Jan Rylke oraz Pani dr inż. arch. Renata Jóźwik,

przedstawiając założenia projektowe, z którymi musieli się zmierzyć studenci na przedmiotach:

Projektowanie konserwatorskie, Ocena krajobrazu kulturowego,

Projektowanie zintegrowane oraz Rewitalizacja Krajobrazowa Terenów Zurbanizowanych. 

Na wernisaż przybyli liczni goście, między innymi przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej Czechów Południowy.