20-950 LUBLIN, ul. Akademicka 13
Nowy, unikatowy kierunek studiów II stopnia!
| ulotka PDF |
Celem studiów na kierunku Biobiznes jest uzyskanie przez absolwenta najbardziej nowoczesnych kwalifikacji magisterskich poprzez opanowanie wszechstronnej wiedzy i umiejętności potrzebnych menedżerom i przyszłym właścicielom firm, będącym specjalistami w dziedzinie biogospodarki.
W ramach interdyscyplinarnego programu oferowanego w obszarze trzech dyscyplin, tj.: rolnictwa i ogrodnictwa, ekonomii i finansów oraz nauk o zarządzaniu i jakości, absolwenci są w stanie zrozumieć istotę łańcuchów wartości opartych na bioprocesach z perspektywy:
Kierunek ma unikatowy charakter - na poziomie województwa lubelskiego i województw ościennych nie istnieją podobne kierunki studiów, natomiast w skali kraju Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu realizuje specjalność Gospodarka żywnościowa i biobiznes na kierunku Ekonomia. Program studiów na tej specjalności znacznie odbiega od programu studiów na kierunku Biobiznes oferowanym przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.
PRZYKŁADOWE PRZEDMIOTY:
Bioekonomia, Przedsiębiorczość w biobiznesie, ICT w biobiznesie, Rynek Life Science, Bioinnowacje, Marketing i konsumpcja bioproduktów, Kompetencje interpersonalne menedżera biobiznesu
Przy opracowywaniu programu studiów dla kierunku II st. Biobiznes korzystano z następujących wzorców międzynarodowych:
PERSPEKTYWY ZAWODOWE:
Zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu biobiznesu jest obecnie bardzo duże, zaś podaż kadr ciągle niewspółmiernie mała. Interdyscyplinarne, 4-semestralne studia Biobiznes są unikalną ofertą kształcenia w obszarze biogospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem biotechnologii i branży life science.
W szczególności absolwent kierunku biobiznes może aplikować na stanowiska:
Absolwent kierunku Biobiznes przygotowany jest również do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej, w tym świadczenia usług doradczych.
STAWIAMY NA PRAKTYKĘ:
REKRUTACJA
|
Rekrutacja na studia odbywa się drogą elektroniczną za pomocą systemu IRK. Osobiste konto rejestracyjne służy do złożenia aplikacji na wybrany kierunek (kierunki), a także jest jedynym źródłem przekazywania kandydatowi informacji o wyniku postępowania rekrutacyjnego.
Na studia II stopnia Biobiznes mogą ubiegać się osoby posiadające tytuł zawodowy licencjata lub inżyniera kierunków: ekonomia, agrobiznes, rolnictwo lub kierunku pokrewnego (tj. kończącego się nadaniem tytułu zawodowego licencjata lub inżyniera, którego efekty uczenia się w zakresie wiedzy, umiejętności i kompetencji pokrywają co najmniej 60% treści programowych zawartych w programach studiów pierwszego stopnia wyżej wymienionych kierunków).
Liczba punktów ECTS o treściach zgodnych nie może być mniejsza niż 126.
KONTAKT W SPRAWIE REKRUTACJI:
Centrum Dydaktyki i Spraw Studenckich:
tel. 81 445 66 45, 445 68 85, rekrutacja@up.lublin.pl
Wydział Agrobioinżynierii:
ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
tel. 81 445 69 46, dziekanat.agbioinz@up.lublin.pl